ОЛЕКСІЙ ЖЕЛТОНОГОВ

ОЛЕКСІЙ ЖЕЛТОНОГОВ


Народився в  Одесі, живе і працює в Києві. Закінчив художню школу ім. К.К. Костанді, Одеське театрально-художнє училище та Академію ім. В.Сурікова в Москві  за фахом «станковий живопис».

З 1992 р. – член Федерації спілки художників ЮНЕСКО.

ЛауреатVII Всеукраїнської трієнале графіки.

Учасник Міжнародних та Всеукраїнських арт проектів, пленерів та резиденцій.

Має публікації в каталозі RUSSIAN ARTIST GUIDE, видавництво «London Contemporary Art», 2002 р., журналах  «Галерея»,  «Державна справа» Верховної Ради України, 2002 р. і 2007 р. , «Стиль», каталогах  аукціону «Золотое сечение», 2010р., 2016р., VII Всеукраїнської трієнале графіки, 2015р.

 У 2003 р. - отримав «Подяку київського міського голови за Вагомий особистий Внесок у розвиток  національної культури та мистецтва».

Автор Персональних проектів  «НЮ», «Графічні листи в техниці СЕЇ», «Цикл Карпати», «Альбоми», «Проект арт простір».

Працює в різних графічних і живописних техніках, в жанрах фігуративу, абстратного пейзажу.
Художник створив індивідуальну манеру письма, пов’язану з роботою в техніці масляної пастелі та її живописними особливостями. В своїй основі відштовхується від натури, але видозмінює її, підкорюючи загальній домінанті кольору, який  є основним засобом художньої виразності. Маючи серйозну професійну школу, художник сміливо працює з натурою, деколи навмисно деформує її, але залишає об’ємною.

Його моделі не носять індивідуальних рис, вони є лише засобом для створення яскравих колористичних узагальнених образів, дуже сильних за своїм внутрішнім емоційним змістом.