ВАСИЛЬ ДУТКА

ВАСИЛЬ ДУТКА

 

Живопис Василя Дутки розвивається у кількох жанрових напрямах. Незважаючи на те, натюрморт це, пейзаж, чи сюжетна композиція – вони об’єднані головною темою мистця – відображення культурного надбання українського народу в природному навколишньому середовищі. Краса природи, в якій немає протиріч із людиною, її незбагненна велич захоплює художника ще з дитинства.

Народившись на Тернопільщині, на самому березі Дністра, він знав цю красу, розумів її серцем і ще хлопчиком прагнув відтворити своє захоплення нею.

До найбільш прикметних рис живопису Василя Дутки без сумніву належить пластична мова його творів. Тонке відчуття тональних співвідношень, сміливе оперування великими кольоровими плямами і площинами, загальна колористична інтонація того чи іншого гуцульського пейзажу вповні розкривають перед нами неповторність живописної манери автора.

З 1993 р. працює викладачем у Косівському училищі ПДМ ім. В.І. Касіяна. З 1996 р. – заступник директора з навчальної роботи. З 2002 р. – член Спілки дизайнерів України, а з 2009 р. – член Національної спілки художників України. Нагороджений знаком “Відмінник освіти України”. В. Дутка систематично бере участь у виставках як в Україні, так і за її межами, є автором “Гран-прі” для фестивалю ім. Назарія Яремчука, який відбувся 1996 р. у м. Вижниця Чернівецької обл.